Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   „Czar dzieciństwa” w Szczecinie    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Timothee de Fombelle

Vango. Uciekaj albo giń!


  Zuzanna Orlińska

   Detektywi z klasztornego wzgórza


 

Roald Dahl

Fantastyczny pan Lis


„Czar dzieciństwa” w Szczecinie

Pierwsze spotkanie Klubu Czytających Rodzin „Mała drużynka Pingwinka” odbyło się we wtorek 7 lutego 2017 r. o godzinie 17.00. Uśmiechnięci rodzice wraz z jeszcze bardziej uśmiechniętymi dziećmi, wchodzili do sali, w której witały ich melodie z „Krainy Lodu” oraz Pani Ania w stroju księżniczki Anny. Nie tylko ona była przebrana, dziewczynki także miały na sobie strój księżniczki Elzy oraz przyniosły ze sobą zabawki związane z „Krainą Lodu”.

Tematem przewodnim spotkania było dzieciństwo. Wstępem do rozmów na jego temat, było wysłuchanie opowieści z Arendelle zatytułowanej „Czar dzieciństwa”, która opowiadała o wspólnych zabawach dwóch sióstr, Anny i Elzy. Dzieci słuchały z zapartym tchem przygód księżniczek i bardzo chętnie udzielały odpowiedzi na zadane pytanie. Wspólnie zastanawialiśmy się czym jest dzieciństwo i zgodnie przytaknęliśmy, gdy Bartek powiedział, że dzieciństwo to „frajda”. Rodzice podzielili się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i ulubionymi zabawami. Poruszyliśmy też kwestię posiadania rodzeństwa, gdyż w naszym klubie mamy aż trzy pary rodzeństwa i dwójkę „w drodze” ;) Martynka i Lila zostaną wkrótce starszymi siostrami.

Zaśpiewaliśmy także ulubioną piosenkę naszych klubowiczów pt. „Mam tę moc”. Dziewczynki tańczyły i czarowały, aż nasza sala zamieniła się w sale balową w Arendelle. Gdy zabrzmiały dźwięki utworu „Ulepimy dziś bałwana?”, Pani Ania zapytała czy dzieci chcą wyczarować wspólnie z rodzicami swojego Olafa? I tak oto z białej skarpetki, ryżu i dodatków powstały małe, białe Olafki.

Z resztą sami zobaczcie…

 

Tekst: mgr Anna Maria Potęga

Zdjęcia: Aleksandra Rutkowska, mgr Anna Maria Potęga

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET