Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Albumy rodzinnego czytania    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Timothee de Fombelle

Vango. Uciekaj albo giń!


  Zuzanna Orlińska

   Detektywi z klasztornego wzgórza


 

Roald Dahl

Fantastyczny pan Lis


Albumy rodzinnego czytania

Nasz Klub Rodzin Czytających – Kolebka Motyli Książkowych
/SP nr 201 w Łodzi/ dzielnie wspiera również od tego roku szkolnego, czyli 2017/18 działający w szkole Klub Motyli Książkowych założony również we współpracy z Fundacją ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie mają szansę, w atmosferze zabawy i humoru, odnieść sukces czytelniczy przed szerszą publicznością oraz odczuć przyjemność z „głośnego czytania”.
Jedną z form działalności klubu jest czytanie z rekwizytem „Dzieci czytają dzieciom” – JEST WIELU CHĘTNYCH !!! W holu szkoły stworzyliśmy galerię zdjęć Motyli Książkowych – widać na niej radosne twarze dzieci, ukryte nieco w barwnych kapeluszach
i przeróżnych nakryciach głowy, także nie wiadomo czy to prawdziwy Czerwony Kapturek, czy może myszka, clown albo sympatyczna żabka czy niedźwiadek. Jedni z zapałem słuchają a drudzy z uwagą słuchają i odpowiadają na nieraz trudne pytania związane z treścią lektury.
Za aktywność w Klubie są symboliczne nagrody – jak dotąd 50 % społeczności uczniowskiej zdobyło już 4 motyle, które wymieniamy na słodką niespodziankę. Rodzice dopingują dzieci, a Ci bardziej zaangażowani – czytają również swoim dzieciom w domu.
Powstały nowe ilustracje w albumach rodzinnego czytania – zamieszczamy je poniżej. Rysunki obrazują wnętrze – agencji pozytywistycznej -  różowe okulary z książki „Pozytymka” oraz serię „Z drogi jedzie NODDY”- Noddy i wspaniały prezent
i B.Ferrero „Zło i cierpienie – pytają dzieci, dlaczego?/Rozgwiazdy/
Cieszy nas każdy wspólnie spędzony czas nad kartami książki, bo przecież w książkach tak wiele się dzieje....a nawyk czytania zaszczepiony w młodości to klucz do dojrzałej samodzielności!
Rodzice włączyli się również do Wielkiej Zbiórki Książek – zaczytani.org. Misją Fundacji jest wsparcie dzieci, młodzieży i dorosłych przebywających w szpitalach oraz promowanie czytelnictwa. Serdecznie dziękujemy!

Sylwia Szutenbach

 

 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET