Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Wielkopolskie    /   Klub Czytających Gąsieniczek z Trzcianki    /   Bezpieczny internet - luty 2016    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Bezpieczny internet - luty 2016

Trzcianecka biblioteka po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, którego główny celem jest propagowanie wszelkich działań w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Inicjatorem akcji jest Komisja Europejska.

W trosce o bezpieczeństwo naszych małych klubowiczów, postanowiliśmy przybliżyć im podstawowe zasady poruszania się po sieci. Przy pomocy specjalnych materiałów edukacyjnych zapoznaliśmy się z zagrożeniami, które mogą zakłócić przyjemne serfowanie po Internecie. Dzieci chętnie opowiadały o tym jak korzystają ze swoich komputerów, jakie daje możliwości ich rodzinom to medium oraz o ich dotychczasowych doświadczeniach. Dzieci zabrały do domu zeszyt ćwiczeń „Poznaj bezpieczny INTERNET” opracowany przez Fundację Dzieci Niczyje, aby dołączyć do drużyny SIECI@KÓW i przejść z nią wszystkie sieciomisje.

Mamy nadzieję, że serfowanie i klikanie w Internecie będzie dla naszych małych klubowiczów dużo bezpieczniejsze i bardziej świadome.

Ewa Jaroszyńska

 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET