Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Sprytni uczniowie czarnoksiężnika w KCR Wincentyńskie opowieści    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Sprytni uczniowie czarnoksiężnika w KCR Wincentyńskie opowieści

13 stycznia w mniejszym niż zwykle gronie (niestety dopadły nas choroby), gościliśmy w naszym klubie panią Anię Giniewską – nauczyciela, bibliotekarza (Biblioteka Pedagogiczna przy WOM-ie), a także założyciela pierwszego KCR Przystanek Czytankowo w całym woj. lubuskim! Na początku spotkania, pani Ania zapoznała nas z ciekawymi pozycjami książkowymi np. Książka bez obrazków B. J. Novaka, Jaś Ciekawski - Podróż do serca oceanu M. Picarda, Paryż piżamorama B. Frederique, L. Michaela, Pora na potwora, Mampy A. i D. Mizielińskich i wieloma innymi fantastycznymi książkami. Następnie przyszedł czas na krótką rozgrzewkę w trakcie której wędrowaliśmy przez różne krainy (np. duchów, olbrzymów, krasnoludków, czarodziejów) aż, trafiliśmy do dźwiękowego lasu, gdzie mogliśmy oddać się fantazji i wydobyć z siebie przeróżne, spektakularne  dźwięki.  Gdy w końcu nasze ciała się rozluźniły, a wyobraźnia została mocno pobudzona, dzięki Uczniowi Czarnoksiężnika Oskara Kolberga,  przenieśliśmy się do krainy baśni. Tu podobnie jak Uczeń Czarnoksiężnika wyczarowywać mogliśmy różnorodne, rekwizyty (sztangi, wieszaki, mikrofony, gitary…), czy też warzyc w ooogromnym kotle dobry czar, do którego każdy z uczestników mógł dorzucić  coś  od siebie (np. miłość, zdrowie, serce, uśmiechy). Po wywarzeniu eliksiru, przyszła pora na otwarcie pięknej, starej walizy wypełnionej tajemniczymi księgami. Pomiędzy księgami leżał list po odczytaniu którego zamieniliśmy się na moment w tresowane muchy-  i tak- lataliśmy wolno, szybko, coraz szybciej, i znów wolno- dopóty treser nie był zadowolony. A potem czary, mary i znaleźliśmy się w podziemnym pałacu pełnym komnat  i korytarzy. Tu podziwiać mogliśmy każdy jego zakamarek, a najpiękniejszy przenieść na kartkę papieru (i tak powstały m.in. tajemne księgi, bałwany, wazy, czarodziejskie różdżki…). Ależ piękny ten nasz pałac!  Jaka szkoda, że czas tak szybko płynie i, że musieliśmy go  opuścić …. 
Pani Aniu! Dziękujemy za cudowne spotkanie. Za polecane przez panią książki, za przeniesienie nas  w krainę baśni, czarów , fantazji i marzeń.
Warsztaty zostały przeprowadzone wg  scenariusza dramowego Katarzyny Żytomirskiej Uczeń Czarnoksiężnika.
 
Edyta Kortus
Fot. Jolanta Romaniszyn

 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)





 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET