Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Tygrysie „sprawki” w Klubie Czytających Rodzin    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


Tygrysie „sprawki” w Klubie Czytających Rodzin

Czy tygrys może wieść zupełnie niecodzienny tryb życia? Być potulny, tryskający humorem od ucha do ucha i ciekawy świata? Ten literacki – oczywiście! Przekonali się o tym najmłodsi, którzy poznali pewnego nietuzinkowego wielkiego kota oraz autora jego zabawnych perypetii.

24 kwietnia br. z okazji obchodzonego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle gościliśmy Przemysława Wechterowicza, autora książek dla dzieci.

Wspólnie z nim najmłodsi wysłuchali głośnego czytania i wcielili się w tygrysie role, dowiedzieli czym różnią się cechy tygrysa literackiego od tego prawdziwego oraz wysłuchali w jaki sposób rodzą się pomysły i powstają  sympatyczne opowieści zamknięte w książkach. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zeszyt superbohatera, który posłuży najmłodszym do uzupełniania go przykładami dobrych uczynków.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

MBP w Jaśle

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET