Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   KCR Wincentyńskie opowieścipo wakacjach...    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Anna Czerwińska-Rydel

Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej


  Łukasz Wierzbicki

   Ocean to pikuś


 

Karolina Oponowicz

Bozie, czyli jak wygląda Bóg?


KCR Wincentyńskie opowieści po wakacjach...

Zielony, żółty, rudy, brązowy jesień uderza nam już do głowy!

23 września rozpoczęliśmy pierwsze, powakacyjne spotkanie KCR Wincentyńskie opowieści. Jezioro Lipie i pobliskie lasy przywitały nas lekkim chłodem i mżawką. Ale nic to. Liczy się to, że znów jesteśmy razem!. I to w większym gronie. Nasza Czytająca Wincentyńska Rodzina stale się powiększa.

Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania się z wierszem M. Strzałkowskiej Zielony, żółty, rudy, brązowy. Niezaprzeczalnie- jesień potrafi być piękna. Z deszczem, błotem, wichurami, kasztanami, żołędziami. Z kaloszami, kapturami-cieszmy się jej kolorami! I tak, pośród otaczającego nas zewsząd lasu, przy cieple ogniska, wysłuchaliśmy Bajki o drzewie E. Piotrowskiej. Przepiękna opowieść zmusiła nas do chwilki refleksji. A to wszystko za sprawą DRZEWA, które obserwowane przez leśne zwierzęta, wśród zmieniających się pór roku- pnie się do góry. Tak, rok za rokiem. Bo- poczekać trochę trzeba zanim drzewo dotknie nieba. Chcąc te wszystkie zmiany troszkę zobrazować, podjęliśmy się krótkiej improwizacji. I już wkrótce, poprzez burzliwie zmieniające się pory roku- wróbel, zając, mucha, niedźwiedź duży- piękne drzewo podziwiają... . Rozgrzani emocjami i ogniska promykami postanowiliśmy wykorzystać dary, które jesień nam sprawiła. W mig powstały patyczaki, leśne ludki i zwierzaki. Długie rozmowy, gorąca herbata i z,,patyka kiełbasa sprawiła, że poczuliśmy się naprawdę dobrze.

 

Edyta Kortus

Fot. S. Barbara Waligóra

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET