Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wielkie przygody Małych Przyjaciół    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Renata Piątkowska

Która to Malala


  Katarzyna Ryrych

   Łopianowe pole


 

Justyna Bednarek

Pan Kardan i przygoda z vetustasem


Wielkie przygody Małych Przyjaciół

Z ogromna radością powitaliśmy naszych klubowiczów po wakacyjnej przerwie. Wspólnie otworzyliśmy kolejny sezon „rodzinnego czytania”. Z okrzykiem na ustach: „ ahoj, przygodo!” wypłynęliśmy na morza wyobraźni, aby razem z bohaterami książki „Elmer i Motylek” przeżyć niezwykłą przygodę i zdobyć cenny skarb, którym jest przyjaźń.
ale najpierw musieliśmy dostać się do krainy Elmera. Łatwo nie było. Z pomocą przyszły nam harcerki z Trzeciej Szczecińskiej Drużyny Harcerek „Połabianki”, które wręczyły nam tajemniczą przesyłkę. Jak się okazało, nadawcami tej przesyłki były zaprzyjaźnione z nami dzieci z grupy „Żeglarzy”. Z otrzymanych darów szybko zbudowaliśmy tratwę. Zrobiliśmy tez nakrycia głowy i akcesoria potrzebne do obserwacji morskich przestworzy. Tak przygotowani mogliśmy wyruszyć na wielką wyprawę, w której czekało nas jeszcze wiele niespodzianek. Gdy już powróciliśmy do naszego przedszkola, byliśmy bogatsi w nowe doświadczenia. Już wiedzieliśmy, że przyjaźń nie zależy od wyglądu, wielkości, wieku, czy koloru, ale od dobrego serca i chęci. To tak jak w naszej Przedszkolnej Krainie Małych Przyjaciół, gdzie mimo iż jesteśmy mali, razem bawimy się i pomagamy sobie nawzajem.

 Jadwiga Chmiel

Zdjęcia: Marzena Puzio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET