Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Zabawy z Mikołajem w KCR Wiewiórki    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Renata Piątkowska

Która to Malala


  Katarzyna Ryrych

   Łopianowe pole


 

Justyna Bednarek

Pan Kardan i przygoda z vetustasem


Zabawy z Mikołajem w KCR Wiewiórki

W nastrój przedświątecznego spotkania Klubu wprowadziła nas pani Marzenka, która zaśpiewała piosenkę „Wigilijny czas”. Następnie klubowicze opowiadali o magii świąt w ich domach. Dzieciaki najbardziej ekscytowały się ubieraniem choinki i wizytą św. Mikołaja z workiem prezentów. A skoro mowa o Mikołaju… panie z klubu zaprezentowały fragmenty z książek p. Anny Sójki pt. „ Bajki z kraju Mikołajów” oraz „Opowieści Świętego Mikołaja”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym, jak bardzo zapracowany jest święty Mikołaj, gdyż nie tylko szykuje prezenty, ale również rozwiązuje trudne sprawy, jak np. problem smutnej choinki.
Jeśli chcecie się dowiedzieć jak Mikołaj pomógł choince, zajrzyjcie do książek pani Ani Sójki.

Panie nauczycielki zastanawiały się głośno czy św. Mikołaj może zawitać na spotkanie Klubu. Dzieci stwierdziły, że na pewno i zaczęły wymyślać co zrobić, by zachęcić go do przyjazdu do przedszkola. Wszyscy razem postanowili zaśpiewać piosenkę pt. „Puk, puk, do drzwi puka ktoś”. Po zabawie dzieci dostrzegły ślady na podłodze, które zaprowadziły je do woreczka z ukrytym listem i zimowymi zagadkami. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek Mikołaja nadal nie było, więc klubowicze zawołali: „Mikołaju, Mikołaju, czekamy!”. I nagle za drzwiami zabrzmiał dzwoneczek i głośne Ho! Ho! Ho!
Radości nie było końca gdy w drzwiach ukazał się święty Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Dzieci otrzymały książeczki i słodkości, a święty Mikołaj zaprosił wszystkich do tańca, po czym złożył życzenia i pojechał do innych dzieci czekających na niego. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne.

 

Relacja - Joanna Tomczak

Zdjęcia - Marzena Puzio, Joanna Figlus

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET