Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Lubuskie    /   Przystanek Czytankowo - Gorzów Wlkp.    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


O Klubie

Jesteśmy pierwszym w Gorzowie Wielkopolskim KCR i dlatego za główny cel naszej działalności postawiliśmy sobie integrowanie środowiska lokalnego rodzin czytających. Skupiamy rodziny, które wdrażają i propagują zwyczaj rodzinnego czytania najmłodszym. Głośne czytanie dzieciom jest dla nas pretekstem do wspólnej zabawy inspirowanej literaturą i bodźcem do wzmacniania szczególnej więzi między rodzicami i dziećmi. Na spotkaniach wzajemnie informujemy się o wartościowych książkach dla dzieci, rozmawiamy o nich, wymieniamy się spostrzeżeniami. Dzięki pomysłowi jednego z rodziców uruchomiliśmy  „Wymienialnię” pożyczamy i polecamy sobie swoje domowe książki. 

                                                                                                  Anna Giniewska

http://przystanekczytankowo.blogspot.com/

Glinik - kwiecień 2016

Przy pomocy lup i lornetek rodziny rozwiązywały przyrodnicze zadania: dzieci do skrzyń zbierały skarby przyrody, bawiły się w „Bingo w naturze” oraz tworzyły leśne mandale z szyszek, liści,  mchu oraz patyków. 

Kto to jest artysta - marzec 2016

Punktem wyjścia do naszych działań były książki pt. "S.Z.T.U.K.A." Aleksandry i Daniela Mizielińskich, "Kto to jest artysta?" Zofii Dubowskiej i Jana Bajtlika .

III urodziny - luty 2016

Uroczystości urodzinowe, które odbyły się 27 lutego 2016 r. umilił występ zawiązanej rok temu grupy teatralnej Przystanek Czytankowo, która zaprezentowała przedstawienie „Bajkowa babcia”

WOŚP - styczeń 2016

Rodziny biorące udział w spotkaniach Klubu Czytających Rodzin zostały zaproszone do wspólnego czytania od serca oraz do zabaw plastycznych. Zarówno dzieci, jak i dorośli znakomicie bawili się podczas przymierzania  nakryć głowy szalonego Kapelusznika i składnia papierowych serc.

Świątecznie - grudzień 2015

Okazało się, że więcej Czytankowiczów wierzy w Świętego Mikołaja niż żaby w sedesie. Wiara w ŚM i Święta Bożego Narodzenia uratowane. Pora jeszcze wysłać pocztówki, które wykonaliśmy na spotkaniu i oczekiwać świat. 

Oczy - listopad 2015

W tematykę spotkania wprowadziły nas dwie niezwykłe i całkiem różne książki tj. „Czarna książka kolorów” Meneny Cottin oraz  "Oczy" Iwony Chmielewskiej.

Spotkanie z Barbarą Kosmowską

Spotkanie z pisarką było wyróżnieniem dla Klubu za ubiegłoroczną działalność.

Stacja Santok - wrzesień 2015

Krainę, która była „strażnicą i kluczem królestwa” opisywał w swoich kronikach Gall Anonim.  Tym razem na niezwykłą przygodę zaprosił nas nasz klubowicz i poeta Roman Habdas oraz artysta Jerzy Gąsiorek. 

Czytankowo w teatrze - czerwiec 2015

Czym jest teatr? Po co jest teatr ? Te i inne pytania krążyły w głowach czytankowiczów na ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu Klubu Czytających Rodzin, który odbył się w gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy.

poprzednia strona 1 2 3 następna strona
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET