Jesteś tutaj    /   Do czytania dzieciom    /   Czytam i polecam    /   Cosiowa tajemnica     Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Katarzyna Śpiewak " Cosiowa tajemnica "

A może byśmy przeczytali książkę  ”Cosiowa tajemnica”…
Właśnie ją wydało wydawnictwo Novae Res w 2018 roku. Tytuł mnie urzekł od razu. Potem wabił błogostan na twarzy dziewczynki na okładce.
    A może byśmy się zauroczyli sposobem opowiadania Katarzyny Śpiewak?
Jestem przekonana, że każdy młody czytelnik w napięciu prześledzi  wakacyjne wydarzenia z życia odważnej ośmioletniej Amelki i dotrze w punkcie kulminacyjnym z satysfakcją do nieprzewidywalnego odkrycia Cosia.  Z całą pewnością jej koledzy Antek(zwinny poszukiwacz i ukrywacz skarbów) i Kuba (płodny projektant i konstruktor nietypowych wynalazków) pomogą, by to była fascynująca droga do ujawnienia sekretu.
    Muszę dobrze znać  aktualne zainteresowania  dzieci oraz ich potrzeby emocjonalne, gdy wybieram coś do głośnego czytania na spotkania w bibliotece. To opowiadanie jest na czasie. Inspiruje do działania w ogrodzie i czujnych obserwacji.
    Teraz już zrozumiałam, jak wielką rację miały moje córki, gdy z troską odciągały mnie od pracy związanej z koszeniem trawy na podwórku słowami: „Niech sobie trawa rośnie, jak Pan Bóg przykazał”. Przecież Coś musi mieć naturalne warunki do życia. A gdyby zostawić mu jeszcze porządną kupę opadłych liści, jak dziadek Amelki? Tak zachęcam czytelników do akcji.
    Urocze, skromne ale miejscami ozdobne ilustracje samej autorki również motywują do tego i sprzyjają przyjemnemu odbiorowi lektury.


Małgorzata Knafel

Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET