Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Polonijne    /   Kilka wierszyków dla małych smyków - Hamburg - Niemcy    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Kilka wierszyków dla małych smyków - Hamburg - Niemcy

Grupa „Kilka wierszyków dla małych smyków” jest  pierwszą polskojęzyczną grupą w ramach programu "Gedichte für Wichte“ realizowanego w Hamburgu i okolicach.

Założeniem programu jest wspieranie kontaktu dzieci z książkami, tekstami, językiem już od wieku niemowlęcego i odkrywanie wraz z maluchami całego bogactwa języka, książek, literatury. Spotkania przeznaczone są dla dzieci w wieku do trzeciego roku życia i ich rodziców i odbywają się regularnie raz w tygodniu od 2 marca 2015 roku. Każde spotkanie ma kilka stałych punktów programu – oprócz piosenek na przywitanie, rymów, wyliczanek, zabaw paluszkowych i ruchowych związanych z tematem zajęć co tydzień prezentowana jest inna „Książeczka tygodnia“. Podczas „Czasu na książeczki“ dzieci otwierają kuferek z książeczkami i wspólnie z rodzicami je przeglądają, opowiadają, czytają.

Stworzenie pierwszej polskiej grupy "Gedichte für Wichte" - to szansa na wspieranie języka polskiego dzieci dwujęzycznych.  Zajęcia są prowadzone po polsku - po polsku zatem rozmawiamy, śpiewamy, bawimy się, prezentujemy i czytamy polskie książeczki dla dzieci. Celem spotkań jest to, by hamburskie maluchy z polskim pochodzeniem słuchały, mówiły i czytały po polsku nie tylko w domu. 

Uworzenie polskojęzycznej grupy "Gedichte für Wichte" wspiera Konsulat Generalny RP w Hamburgu.

Katarzyna Różańska

Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET