Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Książkowe rozmowy z Pawłem Beręsewiczem w jasielskim KCR    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Książkowe rozmowy z Pawłem Beręsewiczem w jasielskim KCR

8 października 2015 r. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Paweł Beręsewicz, jeden z najbardziej lubianych i docenianych autorów książek dla dzieci i młodzieży. Przy „magicznej” kawie i herbacie rozmawiał z najmłodszymi i rodzicami o historiach z książek i o najprawdziwszych historiach z życia.

Uczestnicy spotkania poznali sympatyczną rodzinę Ciumków, której przygody były bardzo podobne do przygód autora i jego najbliższych, o czym przekonała się czteroletnia Maja, rozmawiając z gościem o jego rodzinnej wyprawie do Francji. Z kolei Krzyś dyskutował z Pawłem Beręsewiczem o tym, dlaczego dziewczyny czytają więcej i czy moda jest ważna. Najtrudniej do założenia niezwykle modnego i pełnego nowoczesnych funkcji noskawera z jednej z książek autora było przekonać Kornelię, która podkreślała, że nie zawsze warto ulegać modzie. Okazało się, że przykłady opisywane przez Pawła Beręsewicza są ważne dla młodszych i starszych, dlatego czytanie jego książek i spotkanie z autorem przyniosło uczestnikom wiele frajdy.

Autor odwiedził jasielską bibliotekę w ramach nagrody Fundacji „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom” za działalność Klubu Czytających Rodzin.

Spotkanie finansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.  

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.


 

MBP w Jaśle

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET