Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Lubuskie    /   Przystanek Czytankowo - Gorzów Wlkp.    /   Kto to jest artysta - marzec 2016    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Kto to jest artysta - marzec 2016

 12 marca odbyło się kolejne spotkanie KCR „Przystanek Czytankowo”. Punktem wyjścia do naszych działań były książki pt. "S.Z.T.U.K.A." Aleksandry i Daniela Mizielińskich, "Kto to jest artysta?" Zofii Dubowskiej i Jana Bajtlika oraz wystawa ilustracji, którą obejrzymy w trakcie spotkania i wieńcząca pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE organizowanego przez Wydawnictwo Dwie Siostry.
Zastanawialiśmy się się kim jest artysta i jak powstają książki. Klubowicze przynieśli również nietypowe książki, ulubionych autorów i ilustratorów, wśród nich znalazło się m. in. jedne z pierwszych wydań wierszy Ignacego Krasickiego z ilustracjami Jana Szancera, ale też nowoczesne pozycje książkowe Jana Bajtlika.

W drugiej części warsztatowej zainspirowaliśmy kubizmem i twórczością Pablo Picasso. Efektem końcowym było stworzenie twarzy a’la Picasso, do tego celu wykorzystaliśmy stare gazety, papiery, farby i pisaki. Czytankowa lekcja sztuki zakończyła się sukcesem i powstaniem pięknych prac.

Relacja i zdjęcia - A. Dubiel, A Giniewska

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET