Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Podkarpackie    /   Klub przy MBP w Jaśle    /   Kuleczkowy zawrót głowy - maj 2016    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Kuleczkowy zawrót głowy - maj 2016

11 maja br członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle spotkali się z nietuzinkową postacią – Wojciechem Widłakiem, autorem znanych i lubianych przez najmłodszych książek.

Dzieci wysłuchały głośnego czytania o niezapomnianych przygodach niezwykle zgranej czwórki przyjaciół: Pana Kuleczki, psa Pypcia, kaczki Katastrofy i Muchy Bzyk-Bzyk. Jedni spotkali się z przezabawnymi postaciami po raz pierwszy i dowiedzieli się skąd wziął się pomysł stworzenia okrągłego Pana, którego przygody bawią i uczą, zaś ci drudzy – sympatycy Kuleczki  wspólnie z autorem fantazjowali o dalszych losach lokatora z ulicy Czereśniowej. Wszyscy graficznie i na wesoło podążali tropem inspiracji, które sprawiły że Pan Kuleczka stał się ulubieńcem wielu.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.


MBP w Jaśle

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET