Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Podkarpackie    /   KCR Bookolandia - Kolbuszowa    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


O Klubie

Głównym zadaniem klubu jest aktywizacja środowiska rodzinnego do głośnego czytania oraz integracja czytających rodzin. Spotkania członków klubu będą odbywały się raz w miesiącu, aby dzieci odkrywały wartość i znajdowały przyjemność w czytaniu. Chcemy, aby książki stały się przyjaciółmi naszych dzieci. Wychodząc do naszego środowiska lokalnego będziemy organizować spotkania, działania edukacyjno- kulturalne oraz zajęcia dla całych rodzin propagujące głośne czytanie.

                                                                                                     Danuta Michno

O głowy łamaniu przed nauką czytania - luty 2016

Tym razem było jednak trochę inaczej, ponieważ  nie czytaliśmy wiele, za to robiliśmy dużo ciekawych rzeczy.

Zimowe ptakoliczenie - styczeń 2016

W temat ptaków wprowadził nas krasnal Hałabała z książki "Z przygód krasnala Hałabały" Lucyny Krzemienieckiej. Wybraliśmy opowiadanie "O gościach, co nie przyszli na ucztę".

O tęsknocie - grudzień 2015

Po przeczytaniu książki " Muminek i pierwszy śnieg " rozmawialiśmy o tym czym jest tęsknota i jak sobie z nią radzić.

O emocjach - listopad 2015

Na początku wysłuchaliśmy wiersz D. Gellner „Zły humorek”. Czytając później fragmenty wiersza oraz przykładowe zdania dzieci dobierały pasujące do sytuacji „buźki”. 

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem - październik 2015

6 października mieliśmy zaszczyt gościć pisarza dla dzieci i młodzieży, tłumacza i leksykografa, Pana Pawła Beręsewicza. Spotkanie autorskie, które miało miejsce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej było wyróżnieniem dla naszego Klubu za dotychczasową aktywność.

Duch Cergowej - wrzesień 2015

Wiedząc o zbliżającej się wizycie w naszym klubie cenionego pisarza dla dzieci i młodzieży - Pana Pawła Beręsewicza - przygotowaliśmy spotkanie, na którym czytaliśmy jedno z wielu opowiadań Pana Pawła ze zbioru "Ciumkowe historie w tym jedna smutna" 

Wycieczka do lasu - lipiec 2015

Pewna sprytna myszka była inspiracją leśnej przygody.

O dobrych rycerzach - czerwiec 2015

Jak się okazuje prawdziwym rycerzem nie jest ten, który tylko czyha na smoka ale ten, kto pomaga innym. Czytanie tych dwóch bajek było wstępem do rozmowy o cechach prawdziwego rycerza i kodeksie rycerskim

O psie, który szukał...- maj 2015

W naszym spotkaniu uczestniczył wyjątkowy gość - pies Dino, który razem ze swoim bajkowym przyjacielem był bohaterem naszego spotkania. 

poprzednia strona 1 2 następna strona
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET