Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Wielkopolskie    /   Klub Czytających Gąsieniczek z Trzcianki    /   Rodzinny START - wrzesień 2013    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Rodzinny START - wrzesień 2013

Biblioteka Publiczna w Trzciance już kilkakrotnie organizowała gry miejskie dla różnych grup wiekowych. Tym razem w rodzinnej grze miejskiej ph. „Tropem trzcianeckich legend” udział wzięli członkowie, działającego od dwóch lat przy bibliotece, Klubu Czytających Gąsieniczek.

Gra uliczna to nowa forma rozrywki, łącząca cechy flash mobów, happeningów ulicznych, gier komputerowych i harcerskich podchodów. Miasto zmienia się w ogromną planszę, przez którą prowadzi uczestników fabuła, opracowana w formie wierszowanych zagadek. Gra polega na dotarciu do opisanych miejsc i rozwiązaniu zagadek, czekających tam na uczestników zabawy. Aby przejść całą trasę i wykonać przygotowane zadania trzcianeckie rodziny musiałyi wykazać się sprytem, znajomością miasta i umiejętnością pracy zespołowej. 

Zmienna pogoda nie przeszkodziła w przebiegu gry. Na uczestników zabawy czekała, kryjąca wiele zadań do wykonania, wyznaczona trasa. Rodzinna wędrówka do kolejnych punktów, gdzie poszczególne zagadki odsłaniały ważne szczegóły z dziejów miasta, okazała się niecodzienną lekcją historii. Zaangażowani w grę uczestnicy nie zauważyli upływającego czasu ani pogarszających się warunków atmosferycznych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu emocji i wrażeń.

Zdjęcia i relacja Ewa Jaroszyńska

 

Rodziny wyruszają na trasę
  Wskazówka na znaku drogowym
  Co kryje witryna księgarni ?
 
Spotkanie z mnichem
  Rodzinna współpraca popłaca
  Ostatnie zadania
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET