Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Wielkopolskie    /   Klub Czytających Gąsieniczek z Trzcianki    /   Wyprawa śladami Kazika - listopad 2013    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Wyprawa śladami Kazika - listopad 2013

 

6 listopada Biblioteka Publiczna w Trzciance miała zaszczyt gościć Łukasza Wierzbickiego, autora „Afryki Kazika”. Spotkanie, zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta Dzieciom”, było nagrodą za działalność Klubu Czytających Rodzin, funkcjonującego przy bibliotece.

Inspiracją do napisania „Afryki Kazika” były opowieści dziadka Łukasza Wierzbickiego, który często powracał do historii Kazimierza Nowaka. Zaintrygowany autor postanowił odszukać w archiwalnych gazetach listy podróżnika z wyprawy, które później zebrał w książce „ Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. Z czasem  Łukasz Wierzbicki zrozumiał, że powinien napisać książkę dla dzieci, aby przybliżyć najmłodszym czytelnikom historię poznańskiego podróżnika. W ten sposób powstała „Afryka Kazika”.

Popularność pisarza wśród trzcianeckich czytelników była tak duża, iż spotkanie rozpoczęło się od autografów i dedykacji w książkach. Następnie została przedstawiona dotychczasowa działalność Klubu Czytających Gąsieniczek i idea przyświecająca czytającym klubom w Polsce. W trakcie spotkania dzieci poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej przeniosły się w głąb Afryki. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści na temat wyprawy Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy przemierzył rowerem Czarny Ląd w czasach, gdy był on jeszcze nie do końca zbadany. Ciekawe historie doskonale uzupełniały przywiezione przez autora rekwizyty z jego własnych podróży.

Klub Czytających Gąsieniczek pragnie gorąco podziękować Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom” za wyróżnienie i docenienie naszej działalności.

                                                                                                              Paulina Dukat

Zdjęcia Wioletta Kasztelan

 

Powitanie
  prezentacja działalności Klubu
  Łukasz Wierzbicki opowiada o swojej fascynacji Kazimierzem Nowakiem
 
Wyprawy bywają niebezpieczne
  Pisarz zaczarował widownię
  Dźwięki dzwoneczków
 
Poczęstunek
  Autografy i dedykacje
  Maja i Gabrysia z mamą
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET