Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Zachodniopomorskie    /   Wiewiórki ze Szczecina    /   Moc przyjaźni - luty 2016    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Moc przyjaźni - luty 2016

Walentynki stały się inspiracją dla kolejnego spotkania Klubu Czytających Rodzin . Współcześnie dużo uwagi poświęcamy symbolom, gadżetom, moda przyszła na obdarowywanie bliskich czerwonymi serduszkami. Jest to przyjemne, ale jakie wartości są z tym związane? Nie zawsze potrafimy to określić.
 „Przyjaźń” była myślą przewodnią spotkania, a naszymi gośćmi harcerki z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie”. Opowiadały o przyjaźni łączącej ich zastęp, prezentowały wybrane przez siebie książki swojego dzieciństwa m.in. „Dobry potwór nie jest zły” A.Onuchimowskiej, „Lodowy smok”, „Hefalumpy”. Niektóre książki były naprawdę bardzo stare, jak np. „Mało nas” M.Rosińskiej z 1962 roku. Mieliśmy okazję poznać zabawy i pląsy wykorzystywane w trakcie zbiórek harcerskich. Wspólnie wykonaliśmy „Plakat Przyjaźni”.
Na koniec była słodka niespodzianka – budyń śmietankowy z konfiturami, który został przyjęty z dużym aplauzem naszych gości i klubowiczów. 


Relacja - Jadwiga Chmiel 

Zdjęcia - Natalia Tomczak

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET