Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Podkarpackie    /   Klub przy MBP w Jaśle    /   O książkach dla dzieci i ważnych sprawach - kwiecień 2014    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


O książkach dla dzieci i ważnych sprawach - kwiecień 2014

 

15 kwietnia 2014 r. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Jakub Ćwiek – autor popularnych książek nurtu fantastyki dla młodzieży i dorosłych, który podczas pogodnej i ciepłej rozmowy opowiedział Klubowiczom, dlaczego zaczął też pisać książki dla dzieci.

Jakub  Ćwiek napisał dla dzieci książkę „Świetlik w ciemności”, która opowiada  o takich wartościach jak przyjaźń, odwaga i poświęcenie. Została wydana charytatywnie, jej wersję elektroniczną można darmowo pobrać ze strony www.swietlikwciemnosci.pl, a cały dochód ze sprzedaży wersji drukowanej przeznaczony jest dla Fundacji Kids Need to Read, która zajmuje się propagowaniem czytelnictwa najmłodszych. Historia powstania tej książki zapoczątkowała rozmowę o tym, jakie mamy marzenia, kto to są przyjaciele, czy autorzy dla dzieci mogą i powinni pisać dla nich książki o wojnie, dlaczego warto czytać i jak możemy pomagać tym dzieciom, którym na co dzień nikt nie czyta. Członkowie Klubu mieli też okazję dowiedzieć się, o czym będzie kolejna książka Jakuba Ćwieka dla dzieci i jako pierwsi zobaczyć projekt jej okładki.

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem odbyło się w związku z przypadającymi w kwietniu obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”  prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

 

MBP w Jaśle

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET