Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Pogotowie literackie u Klubowiczów z Przemyśla    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Pogotowie literackie u Klubowiczów z Przemyśla

Podczas kolejnego spotkania Klubu Czytających Rodzin, odbyły się zajęcia czytelnicze pn. „Pogotowie literackie”, których celem jest promowanie czytania oraz zaprezentowanie wartościowych książek dla dzieci zgromadzonych w bibliotece.
W trakcie zajęć dzieci przeszły bajkowe badanie wzroku, otrzymały książeczki i receptę z zaleceniami dotyczącymi czytania oraz naklejki „Molika Książkowego”. Maluchy poznały również „leki z biblioteki”, czyli książki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą i pomagają odkrywać otaczający świat. Ponadto mogły otworzyć specjalne kapsułki, w których ukryli się bohaterowie bajek, i z pomocą rodziców odgadnąć pierwsze literki ich imion. Dzieci wysłuchały także opowieści o uczuciach i zrozumieniu pt. „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, którą napisał Sam McBratney. Czasami szukamy słów, żeby komuś powiedzieć, jak bardzo go kochamy. Miłość jednak można pokazać prostymi gestami i określić porównaniami, tak jak to czynią bohaterowie książki: Mały Brązowy Zajączek i Duży Brązowy Zając.
Podsumowaniem spotkania była rozmowa na temat poszanowania książek, po której dzieci wraz z rodzicami wykonały zakładkę do książki w formie królika.

Relacja - Katarzyna Bednarz- Soja

Zdjęcia - Marzena Ratuszniak

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET