Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Przygody w Bajkowozie - KCR Kolebka Motyli Książkowych    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


Przygody w Bajkowozie - KCR Kolebka Motyli Książkowych

W styczniu 2019, w SP nr 201 w Łodzi, w Klubie Rodzin Czytających „Kolebka Motyli Książkowych”, rozpoczęliśmy naszą przygodę z Bajkowozem.

Radości było co niemiara !!! Też trochę dreszczyku niepewności, bo cóż takiego kryje w sobie ten kolorowy domek na kółkach? I co nasz czeka na planecie wyobraźni, do której  nas zaproszono.
Na planetę odbyliśmy daleką podróż – rakietą, właśnie dzięki wewnętrznym oczom wyobraźni, które przecież każdy z nas ma i odpowiednim ruchom ciała. Na miejscu czekała na nas niezwykła paczka od Fundacji Serdecznik, tylko jak ona się tam znalazła?! W paczce znaleźliśmy list od tajemniczego autora. Na szczęście były w nim wskazówki, jak go odnaleźć. Był ukryty w kopercie, początkowo jedynie dotykiem próbowaliśmy rozpoznać kim jest, niektórym się udało.

To był sznurek, taki zwyczajny jakich wiele ale chciał nam opowiedzieć swoją niesamowitą  historię życia i bardzo prosił byśmy się w pewnym momencie włączyli do jego opowieści. Ofiarował nam specjalne pudełko z dziurą i swoim ulubionym przyjacielem psem, z którego wyciągaliśmy karteczki, przyczepione do sznurka z podpowiedziami, co dalej wydarzyło się w jego życiu. Znaleźliśmy też w bajkowozie książkę pt. „Sznurkowa opowieść” R. Jędrzejewskiej – Wróbel.  Na końcu historii widniały bardzo istotne słowa: „WYOBRAŹNIA I NADZIEJA”  są bardzo ważne, szczególnie wtedy, gdy wydaje nam się, że utknęliśmy w jakimś martwym, ponurym etapie naszego życia.

Sznurek zachęcił nas też do wspólnej zabawy w zagadki ruchowe- pokaż innym co masz na obrazku? Wykonaliśmy także biżuterię ze sznurka i makaronu, no i oczywiście oglądaliśmy książki ukryte w Bajkowozie i inne skarby, a jest ich tam bez liku. Większość z nas wypożyczyła książkę z zamiarem przeczytania do następnej wizyty bajkowozu , ale byli też tacy co „połykali książki na miejscu w całości” – klęcząc na podłodze! Spotykamy się w każdy piątek m-ca, kolejno w różnych klasach. Jesteśmy bardzo ciekawi, co wydarzy się dalej na naszej planecie wyobraźni, w Krainie Bajkowozu? Zobaczymy się znów w marcu, po feriach.
Bajkowóz otrzymaliśmy od Fundacji Serdecznik z siedzibą w Poznaniu, to taka Wędrująca Szpitalna Biblioteka – projekt Oddział Bajka.

 

Koordynator Sylwia Sz./opiekun Bajkowozu/

Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET