Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Zachodniopomorskie    /   Kuleczkowy Klub Czytających Rodzin - Szczecin    /   Spotkanie książkowe - marzec 2015    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Spotkanie książkowe - marzec 2015

Na spotkanie przyszliśmy ze swoimi książkami. Przywitaliśmy nowych klubowiczów  i zabraliśmy się za czytanie opowiadań  Grzegorza Kasdepke. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w historię Dominika, chłopca, który rzetelnie instruuje swojego pieska Juniora, na co uważać, czego nie lizać, na co nie wolno się wspinać …. Za sprawą lekkiego pióra autora,  jak i śmiesznie opisanych sytuacji z życia codziennego, książka spełnia swoją dydaktyczno - wychowawczą rolę a przy tym rozbawia zarówno dziecko jak i dorosłego.

Druga książka to zbiór wierszyków, które idealnie odzwierciedlają zmienność nastrojów, sposób bycia i zachowanie naszych milusińskich, dzięki czemu wspólnie wiemy,  że to co robią nasze dzieci jest zupełnie naturalne i wręcz właściwe do ich wieku. Ale Uwaga! Książka ta może grozić trwałym "manipulowaniem" ze strony co sprytniejszych pociech :)

Mama Huberta prowadziła zabawy z książką "Naciśnij mnie" Herve Tullet.  Dzieci klaskały, naciskały, dmuchały, przekręcały książkę a kolorowe kropki, jak na zawołanie, turlały się, fruwały, pojawiały sie i znikały w wyobraźni dzieci oraz na stronach książki!

A na zakończenie każda z rodzin wypisała na naszej tablicy  książki które poleca ;)

Było bardzo wesoło! W kwietniu następne spotkanie :) 

Relacja - Sylwia Osowska

Zdjęcia - p. Magda

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET