Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Tajemnicze słowa i dźwięki - KCR Wieczorynka w bibliotece    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Tajemnicze słowa i dźwięki - KCR Wieczorynka w bibliotece

Książki skrywają wiele tajemnic. Aby je odszukać w każdy poniedziałek w sępoleńskiej bibliotece spotykają się czytające, aktywne rodziny z dziećmi w wieku od 3-8 lat, które tworzą Klub Czytających Rodzin. Nasze poszukiwania rozpoczęliśmy od literatury, która zainspirowała klubowiczów. Wyruszyliśmy w podróż na poszukiwanie magicznych słów i dźwięków, które spowodowały, że obdarzona nimi osoba ma doskonałe samopoczucie i jest zadowolona. Rozmawialiśmy o sytuacjach, w jakich należy używać magicznych zwrotów. Podczas wspólnej zabawy, dzieci przekonały się, że słowa te mają dużą moc. Przygoda z Kubusiem wymagała skupienia i koncentracji. Odkrywaliśmy źródła wielu dźwięków. Dzięki Tygryskowi, który zamierzał spędzić spokojny dzień, poznaliśmy różnego rodzaju hałasy: pluskanie ryb, skrzypiące drzwi, wycie wiatru odgłosy zwierząt i wiele innych ciekawych dźwięków. Nauka stała się dla dzieci świetną zabawą dającą radość i niosącą wiele pozytywnych emocji. Ciekawe historie wyczytane w książkach lub usłyszane od innych opowiadaczy zainspirowały dzieci i rodziców. Sami tworzyli własne historie ze znanych im bajkowych postaci. Dzięki „Kolorowym wyklejankom”, każdy ze spotkania wyszedł z biblioteki z własną książeczką przez siebie wykonaną oraz tajemnicą magicznych słów.
Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbywają się w poniedziałek o godz. 17:00 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Relacja - Lucyna Welka

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET