Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Podkarpackie    /   Klub przy MBP w Jaśle    /   Urodzinowe czary - czerwiec 2014    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Urodzinowe czary - czerwiec 2014

5 czerwca 2014 r. Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zamieniła się w magiczne, pełne niespodzianek laboratorium. W tak nietypowy sposób Klub Czytających Rodzin świętował XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i swoje trzecie urodziny.

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu, gości i prezentów. W tym wyjątkowym dniu we wspólnym rodzinnym czytaniu i świętowaniu klubowiczom towarzyszyły: Bożena Molska-Olbrot, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jasła, Barbara Siuta z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla w Jaśle oraz Róża Bizon z Centrum Edukacji SOWA. To właśnie za sprawą przyniesionych przez nią rekwizytów i przeczytanego wiersza M. Rusinka „Druid” uczestnicy spotkania przenieśli się do świata niespodzianek i eksperymentów. Stworzyli własne ogródki pełne „rosnących” minerałów, mieszali zmieniające kolory mikstury z wody, mąki, sody i jodyny, badali za pomocą papierków lakmusowych zawartość kubeczków z tajemniczymi płynami. Niezwykłe i pełne nowych doświadczeń urodziny Klubu Czytających Rodzin odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła i Centrum Edukacji SOWA, a dopełnieniem urodzinowej zabawy były prezenty dla wszystkich klubowych dzieci – książki podpisane przez ich ulubionych autorów, ufundowane przez PGNiG S.A., sponsora jasielskiej edycji Tygodnia Czytania.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.

MBP w Jaśle

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET