Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Podkarpackie    /   Klub przy MBP w Jaśle    /   Urodziny Książkowego Misia    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Obchody Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia - październik 2012

14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne. Z tej okazji od kilku lat w kalendarzu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są w połowie października Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. W tym roku w uroczyste obchody misiowych urodzin włączyły się Kluby Czytających Rodzin.

19 października 2012 r. odbyło się spotkanie Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle. Mali klubowicze pomagali pszczołom trafić do ula, zebrali do koszyczków jesienne owoce, zanieśli też do Kubusiowej spiżarni dynie i uzupełnili zapasy miodu. W efekcie współpracy z rodzicami i gośćmi powstały kolorowe jesienne książeczki. Nie mogło się także obyć bez tańców, których bohaterami były misie. Wraz ze słuchaczkami z Medycznej Szkoły Policealnej im. R. Weigla pod kierunkiem p. Barbary Siuty dzieci bawiły się w rytm piosenek: „Ja jestem niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Spotkanie było też okazją do zapoznania się z najnowszymi książkami o Kubusiu i jego przyjaciołach, dostępnymi w Oddziale dla Dzieci MBP w Jaśle.

„Święto książkowego misia” wpisało się już na stałe w kalendarz uroczystości Przedszkola nr 20 w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku aktywny udział w święcie wzięły mamy z działającego przy placówce Klubu Czytających Rodzin „Wesołe Literki”. Mama Kubusia czytała wszystkim przedszkolakom przygody Misia Uszatka oraz włączyła do zabawy młodzież z Gimnazjum nr 3, a mama Dawidka czytała o Kubusiu Puchatku i poprowadziła z dziećmi „Gimnastykę ze Stumilowego Lasu”.

Wiwat Misiu, łakomczuszku,
niech nie burczy Ci już w brzuszku.
My życzenia Ci składamy,
byś był jak najdłużej z nami.
Miodku zawsze miej w dostatku,
żyj nam sto lat nasz Puchatku!

Ten hymn towarzyszył obchodom misiowych urodzin w Trzciance w woj. wielkopolskim, gdzie w urodzinowej imprezie w Bibliotece Publicznej brały udział „Czytające Gąsieniczki”. Tu imprezę rozpoczęto od uroczystego odczytania listu Kubusia Puchatka do dzieci. Jak przystało na przyjęcie urodzinowe, były też życzenia dla jubilata oraz prezenty: laurki, słodycze i oczywiście słodki miodek. Następnie przyszedł czas na tańce i wesołą zabawę, a wreszcie na urodzinowy tort, którym w imieniu Kubusia Puchatka częstowali bibliotekarze. Na zakończenie przyjęcia goście zostali obdarowani balonami.


 

Ostatnia modyfikacja: 2012-12-17
Misiowa zabawa w bibliotece w Trzciance
  Bliskie spotkania z Jubilatem w Tomaszowie Mazowieckim
  Dumni zbieracze "misiowych prezentów" z Jasła
 
Misiowe występy w Tomaszowie Mazowieckim
  Zbieranie prezentów dla Jubilata w Jaśle
  Słuchanie misiowych opowieści w Trzciance
 
Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET