Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Wielkopolskie    /   KCR "Urwisowo" - Wymysłowo    /   W krainie smoków i dinozaurów - maj 2013    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


W krainie smoków i dinozaurów - maj 2013

 

Majowe spotkanie „urwisów” przebiegało pod hasłem smoków i dinozaurów, które ostatnio fascynują małych czytelników. Dzieci zastanawiały się nad różnicą pomiędzy smokiem i dinozaurem. Okazało się, że smoki w przeciwieństwie do dinozaurów potrafią zionąć ogniem!


Wspólnie próbowaliśmy poczytać Smocze Opowieści, co nie było łatwe w naszej rozbrykanej grupie. Udało się też przeczytać co nieco o dinozaurach w pięknie ilustrowanej Dinopedii. Dzieci znały nazwy dinozaurów o wiele lepiej niż ich mamy.
Był również czas na zabawę, a dla mam na konsultację, z jakimi smokami warto dzieci zapoznać. Książkowe smoki, jak się okazuje, mogą być pomocą w wielu problemach. Pomagają uporać się ze złością, obrażaniem się, płaczem i jeszcze z co najmniej kilkoma rzeczami.


Po tym spotkaniu niestraszne nam (i dzieciom i dorosłym) smoki takie jak Smok Wawelski, Smok Lubomił, Kocanka i wiele innych.

 

Relacja i zdjęcia Izabella Kuźniak-Borucka

Konsultacja Mam
 
Marysia proponuje lekturę
 
Próby czytania
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET