Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   W Nowym Roku - nowe książki do czytania    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Tomasz Samojlik/ Adam Wajrak

Las nieumarły


Clementine Beauvais

   Pasztety do boju


 

Grzegorz Kasdepke

Bodzio i pulpet


W Nowym Roku - nowe książki do czytania

Nowy rok to nowe bajki do czytania i słuchania podczas wspólnych spotkań. W naszym zbiorze pojawiły się ilustrowane historyjki o Śnieżynce i lisie, Bambi, Zima psotnica i wiele innych bajek pisanych wierszem. W ten sposób chcieliśmy pokazać dzieciom, że na wieczorynce w bibliotece oprócz bajek oglądanych w telewizji czy w komputerze można poczytać czy posłuchać wiele ciekawych historii. Przecież w głośnym czytaniu chodzi nie tylko o kolejną historyjkę, ale o bycie ze swoim dzieckiem, o poświęcanie mu swojego czasu, tak by czuło się najważniejsze na świecie. Spotkaniom Klubu Czytających Rodzin towarzyszyły pląsy i zabawy ruchowe przy muzyce. W styczniu obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, dlatego na imprezę urodzinową zaprosiliśmy wszystkich małych i dużych fanów Misia o bardzo małym rozumku. Razem z naszym bohaterem dzieci przeżywały przygody i współczuły mu, gdy miał kłopoty. W książce „Moja ulubiona pora roku”, dzieci uczyły się jak można segregować rzeczy według pór roku. Podczas wspólnej lektury dzieci dyskutowały o tym jak pożytecznie można spędzać wolny czas zimą, wiosną, latem czy jesienią.  Maluchy same podsuwały pełno pomysłów. Zajęcia zakończyliśmy wyklejanką jak Kubuś Puchatek spędzał wolny czas w gronie przyjaciół.
Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne poniedziałkowe spotkania w bibliotece, które odbywają się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” .

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET