Jesteś tutaj    /   Aktualności    /   Wieści z KCR Book’owa gromada” z Drezdenka    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości

Przewodnika po Dobrych Książkach
 

Julia Wieslander, Tomas Wieslander

Kajtek i miś


  Brian Sibney, Alan Alexander Milne

          i inni         

   Nowe przygody

     Kubusia Puchatka


 

Joanna Wachowiak

Ala Baba i dwóch rozbójników


Wieści z KCR Book’owa gromada” z Drezdenka

Klub Czytających Rodzin „Book’owa gromada” z Drezdenka poszerzył swoje grono aktywnych czytelników. W poszukiwaniu wspaniałych przygód toczących się na łamach literatury dziecięcej jak zawsze towarzyszyli dzieciom rodzice. Mama Kornelki zaznajomiła uczniów z przepięknymi baśniami rosyjskimi. Dzięki mamie Hani powrócił do klasy nasz ulubieniec Mikołajek. W spotkaniach klubowych brali udział także inni członkowie rodzin. Starsza siostra Jagódki przedstawiła nam niezwykły świat baśni H. Ch. Andersena. Zaś dziadek Ani zaprezentował fragmenty książki „Ania i Mania, czyli historia pewnej tajemnicy” Ericha Kastnera. To historia o przyjaźni, siostrzanej miłości i poszukiwaniu więzi.

Wizyty miłych gości nie ograniczyły się tylko do członków rodzin. Zaprosiliśmy do nas również Pana Marcina, lekarza weterynarii, który opowiedział nam o swojej pracy i czytając fragmenty zachęcił do zapoznania się z książkami o zwierzętach. Na to spotkanie „Book’owa gromada” zgromadziła szereg pozycji z literatury pięknej, a także popularnonaukowej o naszych milusińskich. Zorganizowaliśmy wystawkę książek. Na koniec nasza bibliotekarka Pani Sylwia zachęciła do poszukiwań w szkolnej bibliotece, przynosząc kilka ciekawych lektur o zwierzętach.

Kolejnym naszym gościem był Pan Sławomir -  specjalista ortopeda
i traumatolog narządu ruchu, który poparł ideę czytelnictwa wśród najmłodszych i wraz z dziećmi, członkami „Book’owej gromady” przedstawił inscenizację tekstu „Pan Kotek był chory”. Aby uświadomić dzieciom, że nie należy bać się wizyty u lekarza, ortopeda wcielił się w postać pana doktora ze znanego utworu Stanisława Jachowicza. Po tej wizycie uczniowie szukali zabawnych wierszyków, w celu zaciekawienia innych poezją dziecięcą. Czytaliśmy utwory Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej, Gellner, Strzałkowskiej, Frączek, Usenko.

Nasza szkoła aktywnie promuje czytelnictwo. Uczestniczyła w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Książka - przyjaciel prawdziwy”.
W ramach tego konkursu nasz klub zapoznał się z książką Beaty Kołodziej ”Solilandia – pamiętnik wielickiego skrzata”. Zaciekawieni sięgnęliśmy po dalsze części tej pozycji.

Dzieci z Book’owej gromady” uwielbiają czytać książki. Niektóre z nich „pochłaniają” je tak, że nie mogą się od nich oderwać nawet na korytarzu szkolnym podczas przerwy.

                                                                                                             Izabela Jakrzewska 

 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

 
 

OK Anuluj Panel administracyjny zaprojektowany i wykonany przez: InforpolNET Infolinia: 0-801-500-501

 

 

 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET