Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Zachodniopomorskie    /   Wiewiórki ze Szczecina    /   Wiosenne spotkanie z bajką - marzec 2014    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Wiosenne spotkanie z bajką - marzec 2014

        Nasze kolejne spotkanie rozpoczęliśmy od rozmów na temat wiosny i jej symptomów. Dzieci podzieliły się swoimi spostrzeżeniami, a także opowiedziały o tym co lubią robić wiosną. Dla odprężenia słuchaliśmy odgłosów lasu, łąki i morza. Następnie mama Madzi i Olka przeczytała baśń Braci Grimm pt. „O rybaku i jego żonie”.

          Po wysłuchaniu baśni rodzice na jej podstawie konstruowali scenariusz przedstawienia, które będzie wystawione w czerwcu w naszym przedszkolu.

         Natomiast w tym samym czasie dzieci w drugiej sali uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną. A także wyklejały tekturowe rybki i rysowały fale na arkuszu białego papieru, które będą częścią scenografii przedstawienia.

        Na tym spotkaniu klubu powstała część scenariusza. Teraz spotkania będę odbywać się częściej, gdyż trzeba dokończyć scenariusz, a później czekają nas próby, próby i próby.

c.d.n.

Relacja - Joanna Tomczak

Zdjęcia - Izabela Wiśniewska

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET