Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Zachodniopomorskie    /   KCR " Moliki " - Szczecin    /   Wspomnień czar - maj 2016    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Wspomnień czar - maj 2016

Miś Beniamin mówi proszę,    
Claire Freedman

Od najmłodszych lat uczymy się zasad dobrego zachowania. O tym, że bez zwrotów grzecznościowym ani rusz przypomniała nam mama Julii. Dzięki ulubionej książce naszej koleżanki poznaliśmy uroczego misia Beniamina. Jego przyjaciele: żyrafa, tygrys, zając, małpa i krokodyl uczą misia, że czasami trzeba powiedzieć proszę. To magiczne słowo ma bowiem moc zjednywania przyjaciół. Nie zapominajcie o tym!

Czytała p. Izabela, mama Julii z 0b 

 

Hipacy chce się zakochać,    
Katarzyna Ziemnicka

Walentynki to dobry czas, by poruszyć temat przyjaźni i miłości. Nie chodzi jednak o chwilowe, jednodniowe wzdychania, a postawę można by rzec „całoroczną”. Jak to jest być zakochanym, a jak samotnym? Jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Czy inni ludzie są nam do szczęścia potrzebni?
Czy my w grupie przedszkolnej jesteśmy sobie potrzebni? Na te pytania pomaga odpowiedzieć kot Hipacy. Pewnego dnia zdaje sobie sprawę, że jest bardzo samotny. Prosi kolegę z pracy, by pomógł mu znaleźć bratnią duszę. Sprawa okazuje się trudniejsza niż koty myślały, bowiem „szukanie na siłę” przynosi odwrotny skutek....opłakany, ale i zabawny.          
  Dowiadujemy się, że najlepiej pozostać sobą, a reszta naturalnie przyjdzie sama, bo ani przyjaźni ani miłości nie da się zaprogramować ;-).

Czytała p. Kamila, mama Eryka z 0b

 

 Piaskowy wilk i ćwiczenia z myślenia,   

Asa Lind i Kristina Digman

Czytała p. Małgorzata - mama Oliwii z 0b
 Oto pewnego dnia spotykają się dwa światy – wilczy z dziecięcym i na odwrót. Mała bohaterka Karusia, mieszkanka nadmorskiej miejscowości wywołuje wilka....jednak nie z lasu, a z plażowego piasku. Staje się on przyjacielem dziecięcego postrzegania rzeczywistości. Jako, że uwielbia pytania, towarzyszy dziewczynce w odkrywaniu trudnych, życiowych prawd – dzieli się doświadczeniami, wspiera, nie ocenia. Niezwykła przyjaźń sprawia, że nie taki straszny wilk jak malują go twórcy znanych nam dotychczas historii. Piaskowy wilk stał się również naszym ulubieńcem. Tak jak Karusia przywitaliśmy go z radością już po kilku przeczytanych stronach. Bywały dni, że nie mogliśmy oderwać się od książki, a p. Asia czytała więcej niż zaplanowała. A to wszystko dzięki mamie Oliwii, która przywędrowała na nasze zajęcia z „Piaskowym wilkiem” pod pachą. Wam również życzymy niezapomnianych chwil w towarzystwie wilczego filozofa.

Czytała p. Małgorzata - mama Oliwii z 0b

 

Najmniejszy słoń świata,     
Maciej Szymanowicz

Był sobie słoń...chciałoby się dalej powtórzyć za Julianem Tuwimem. Jednak bohater naszej kolejnej książki wcale nie jest wielki i zapominalski. Wręcz przeciwnie, maleńki słonik już od początku swoich przygód wywraca nasze myślenie do góry nogami. Pragnienie zobaczenia Afryki, kraju przodków, jest tak silne, że rozmiary nie mają tu żadnego znaczenia. Ten odważny posiadacz trąby postanawia zmaleć, by przecisnąć się przez kraty zoo. Po drodze poznaje wielu nieprzychylnych, ale także życzliwych towarzyszy. Dziwnym trafem dociera nawet do szkoły, w której mieszka, uczy się czytać i pisać. Czym skończy się ta dziecięca próba realizacji marzeń? Czy dotrze do celu nasz odważny bohater? Zachęcamy Was do podróży w kierunku Afryki razem z najmniejszym słoniem świata.

Czytała p. Ewelina – mama Łucji z 0b

 

 Zmierzch w krainie dinozaurów

 Mary Pope Osborne

Mamy w naszej grupie fascynatów dinozaurów. Nie mogło więc zabraknąć książki na temat prehistorycznych zwierząt. Dzięki przygodom Ani i Jacka, odbyliśmy podróż w czasie i przestrzeni.
Oto nasi bohaterowie znajdują pewnego dnia w lesie magiczny domek na drzewie. Dziecięca ciekawość nie pozwala im na nic innego, jak tylko na wejście do środka. Odkrywają w nim niezwykłą bibliotekę, a zakładki w książkach same proszą, by zajrzeć do środka. Życzenie wypowiedziane nad egzemplarzem z dinozaurami przenosi dzieci w tamten świat. Koniecznie przeczytajcie o spotkaniu z pteranodonem, triceratopsem i wieloma innymi przedstawicielami dinozaurów.

Czytała p. Joanna, mama Szymona z 0b

 

Relacja i zdjęcia - Sylwia Osowska

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET