Jesteś tutaj    /   Kluby Czytających Rodzin    /   Nasze Kluby    /   Krajowe    /   Lubuskie    /   Plastusiowe czytanki - Gorzów Wlkp.    /   Z detektywem Pozytywką - grudzień 2015    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Z detektywem Pozytywką - grudzień 2015

Na grudniowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin przybyło 7 rodzin: Zosia z mamą, Karol z rodzicami, Szymon z tatą, Sara z mamą, Borys z mamą, Fabian z mamą oraz Max z mamą.
Na początku spotkania rodzice zapoznali się z interesującymi książkami, które warto mieć na półce.

Potem  przeszliśmy do tematu naszego spotkania, a mianowicie musieliśmy pomóc Detektywowi Pozytywce odnaleźć różowe skarpety w delfinki, które zgubiła Zuzia. Dzieci przyszły świetnie przygotowane. Miały szkła powiększające i latarki, bo przecież każdy prawdziwy detektyw posiada taki sprzęt. Po wysłuchaniu historii zaginięcia skarpetek ruszyliśmy na poszukiwania. Dokładnie przeszukaliśmy kilka pomieszczeń, lecz po skarpetkach ani śladu. Szukaliśmy dalej. Zawędrowaliśmy do pralni i okazało się, że tam właśnie wisiały poszukiwane przez nas skarpetki. Okazało się, że Zuzia wcale ich nie zgubiła, tylko były brudne i mama je wyprała. Wróciliśmy do sali, porozmawialiśmy o tym, że trzeba codziennie zakładać czyste skarpetki, żeby czasem nie zaginęły tak, jak skarpetki naszej bohaterki. Po rozmowie Detektyw Pozytywka miała dla nas zadanie. Każde dziecko otrzymało dużą, czerwoną skarpetę do przechowywania czystych skarpetek i wspólnie z rodzicami musiało ją udekorować. Powstały bardzo ciekawe, kolorowe skarpety, które dzieci zabrały do domu. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały również naklejki z logo kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”, a rodzice ulotki informacyjne, na temat zalet wspólnego czytania. 
Nasze spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze. Wszyscy spisali się na medal. Bardzo nas cieszy, że coraz więcej rodzin chce uczestniczyć w spotkaniach naszego klubu. Już niedługo kolejne spotkanie.

Relacja - Beata Halusiak

Zdjęcia - Ksenia Budzyńska

 
 
 
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET