Jesteś tutaj    /   Do czytania dzieciom    /   Ponadczasowe, niezapomniane    /   Dwie powieści Zofii Kossak    Drukuj
POLECAMY

 

Nowości na

Złotej Liście

Fundacji ABCXXI- Cala Polska czyta dzieciom
 

Małgorzata Kur

Kot na medal


Henio Pies ( Lena Ledoff, Przemysław Dąbrowski )

   My, psy, czyli czapka admirała Yamahoto


 

Katarzyna Ryrych

Łopianowe pole


Dwie powieści Zofii Kossak

Ukochaną polską baśnią moich synków były „Kłopoty Kacperka góreckiego skrzata” Zofii Kossak. Ta mało znana książka jest przepiękną opowieścią, dziejącą się w świecie tajemniczych stworzonek zamieszkujących ludzkie domostwa. Kluczyki, kanapony, akwadonty, igi-igi to maleńkie, niewidzialne dla człowieka duszki opiekujące się naszymi domami. Na tle ich barwnego życia dzieje się sensacyjna akcja kradzieży talizmanu „maru” przez złośliwego skrzata Sato (oczywiście, po wielu perypetiach wszystko dobrze się kończy).

Teraz, kiedy moi chłopcy są już starsi, sięgnęliśmy po niedawno wznowioną książkę Zofii Kossak dla starszych dzieci (8-12 lat) „Topsy i Lupus”. Jest to „powieść drogi” - opowiada o losach uprowadzonego do cyrku psa i równolegle przedstawia przygody chłopców ruszających mu na ratunek. Pełna zaskakujących zdarzeń akcja i z humorem przedstawiony świat zwierząt sprawiają, że jest to ostatnio nasza ulubiona lektura.

Obydwie książki, choć minęło juz wiele lat od ich napisania, są wciąż interesujące dla młodego czytelnika. Dla mnie również bardzo ważną zaletą jest piękny język tych powieści i wspaniałe, pobudzające wyobraźnię ilustracje.
 

Magdalena Zalewska, mama Antka (12 lat) i Piotra (9 lat)
 

 

Ostatnia modyfikacja: 2012-11-14
Polecamy

 

 

 

Program RodzinneCzytanie.pl dofinansowano
ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Czytam mojemu dziecku
Najważniejsze powody, dla których czytam mojemu dziecku to: (można wybrać trzy odpowiedzi)

 

 

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt graficzny strony: Anita Głowińska; wykonanie: InforpolNET